Biznes Kraj Polityka Singapur

Wielka polityka w Singapurze

Singapurski hotel Shangri La to piątku geopolityczne centrum świata. International Institute for Strategic Studies (Asia) z siedzibą w Singapurze jest organizatorem trzydniowej konferencji na której wypowiadają się czołowi przywódcy nie tylko regionu Azji i Pacyfiku, ale i z całego świata. 

W pierwszym dniu spotkań swoje wystąpienia mieli między innymi: minister obrony narodowej Niderlandów, szef sil zbrojnych USA na Indo Pacyfik czy filipiński prezydent- Marcos Jr. 

Podczas sobotnich spotkań amerykański Sekretarz Obrony- Lloyd Austin prezentował swoją opinię na temat obecnej sytuacji politycznej jak i w sprawach ogólnoświatowego bezpieczeństwa. Swoje wystąpienia mieli również urzędujący prezydent Wschodniego Timoru, oraz nowo wybrany prezydent elekt Indonezji.  

W dniu dzisiejszym Chiński Minister Obrony prezentował swoją wizję  polityczną i komentował amerykańskie poczynania w regionie. 

Przysłowiową wisienką na torcie było wystąpienie prezydenta Ukrainy Zeleńskiego, który nawoływał do zakończenia wojny na Ukrainie i pokoju pomiędzy swoim krajem a Rosją.