Mieszkamy, pracujemy i podróżujemy po Azji Południowo-Wschodniej od wielu lat. Jako Think Tank Southeast Asia przedstawiamy ten region świata i pomagamy zrozumieć mechanizmy napędzające i kształtujące tutejszą rzeczywistość.


Obszar Azji Południowo-Wschodniej rozwija się dynamicznie od czasu kryzysu azjatyckiego w 1997 roku. Jego gospodarcze i polityczne znaczenie na świecie rośnie z każdym rokiem. Pomimo lokalnych trudności związanych z systemem władzy oraz kryzysem pandemicznym, poziom dobrobytu materialnego obecnych społeczeństw przewyższa wielokrotnie aspiracje pokoleń żyjących w XX wieku. 


Główne instytucje finansowe na świecie przewidują wzrost zbiorczego PKB dziesięciu krajów skupionych w bloku ASEAN do 8 bilionów dolarów w 2030 roku. Region wyprzedzi Japonię i stanie się czwartą potęgą gospodarczą świata po EU, USA i Chinach.


Będzie też o podróżach! Nasze ambicje wykraczają jednak poza przedstawianie renomowanych kierunków turystycznych, jak Phuket czy Bali. Będziemy Waszymi przewodnikami po tysiącach zamieszkałych wysp po obu stronach równika. Przedstawimy Wam setki lokalnych kultur posiadających własne zwyczaje i języki. 


Odwiedzimy największe metropolie regionu i przeprowadzimy setki wywiadów z czołowymi przedstawicielami nauki, biznesu i kultury.


Zapraszamy Was na wspólną przygodę i podróż po fascynujących krajach regionu. Może dla niektórych z Was – tak jak dla nas –  Azja Południowo-Wschodnia stanie się w przyszłości drugim domem?