Biznes Kraj Polityka Singapur

Pierwszomajowe przemówienie premiera Lee

Pierwszy maja jest świętem obchodzonym w wielu krajach świata, również w wyspiarskim Singapurze. Z okazji święta pracy, premier Lee Hsien Loong, jak co roku wygłosił swoje pierwszomajowe przemówienie. Tym razem miało jednak ono szczególny charakter. Bylo to bowiem ostatnie przemówienie premiera w tym świątecznym dniu wciąż jeszcze pełniącego najważniejszą rolę w kraju, oraz jedno z ostatnich wystąpień premiera Lee przed oficjalnym przekazaniem władzy za dwa tygodnie. 

Emocjonalne przemówienie premiera Lee było swego rodzaju podsumowaniem jego czterdziestoletniej kariery politycznej i dwudziestoletniego premierowania w Republice Singapuru. Podczas przemówienia premier podziękował całemu krajowi za wsparcie przez wszystkie lata swojej politycznej kariery i “służby’ Republice Singapuru. Premier podkreślił satysfakcję z osiągnięć swojego rządu i podziękował swoim ministrom, członkom parlamentu i partii PAP, którzy pomagali jemu i jego rządowi przez ostatnie 20 lat. 

Lee Hsien Loong potwierdził, że nadal będzie wspierać swoich kolegów, a w szczególności nowego premiera Lawrence’a Wong’a. Dodał, że jest pewnym, że nowy premier i jego rząd dadzą z siebie wszystko i doprowadza kraj do kolejnych sukcesów.

Przemowa premiera Lee zakończona została wypowiedzianym przez niego sloganem: “Majulah Singapura”- “Naprzód Singapurze’.