Biznes Kraj Polityka Singapur

Nowy Premier Singapuru

Dzień 15 maja na stałe zapisze sie w historii maleńkiego Singapuru. To właśnie dzisiaj, po dwudziestu latach bycia premierem Republiki Singapuru, Lee Hsien Loong poda się do dymisji i zarekomenduje prezydentowi kandydaturę na swojego następcę. 

Czwartym premierem niepodległego Singapuru zostanie obecny wicepremier i prawa ręka premiera Lee- Lawrence Wong. 

Jak wielkim momentem dziejowym jest dzień dzisiejszy dla wszystkich mieszkańców Singapuru wystarczy zrozumieć zaglądając na pierwsze strony gazet, portali informacyjnych czy oglądając telewizyjne programy. Wszystkie bez wyjątku mówią i piszą jedynie o jednym. O końcu dwudziestoletnich rządów Lee Hsien Loong’a i początku pracy nowego, aczkolwiek bardzo znanego opinii publicznej Lawrence’a Wonga.

Od roku 1959 kiedy to Singapur był jeszcze zamorskim terytorium Korony Brytyjskiej, a później w latach 1963-1965 częścią Federacji Malajskiej, wyspiarski kraj miał jedynie trzech premierów. To niespotykany na skalę światową fenomen Singapuru. Nie ma więc się co dziwić, że dzien 15 go maja 2024 to bardzo ważny moment w historii młodej Republiki Singapuru. Koniec ery premiera Lee juniora, a początek ery premiera Wonga.