Brunei Czytaj Filipiny Indonezja Kambodża Kraj Kultura Laos Malezja Mjanma Podróże Polityka Singapur Społeczeństwo Tajlandia Timor Wschodni Wietnam

UWAGA – Pierwszy polski Periodyk z & o Regionie Azji południowo wschodniej.

Oddajemy w wasze ręce pierwszy numer kwartalnika KAPeWu – Kwartalnik Azja Południowo Wschodnia, pierwszego polskiego magazynu traktującego o tym co w trawie piszczy w krajach ASEAN od Birmy po Timor Wschodni. 

Formuła jaka przyjęliśmy pisząc KAPeWu, dzieli zawarte w nim treści na 11 rozdziałów, po każdym na jeden kraj Grupy ASEAN. 

Pozwoliliśmy sobie zakwalifikować Timor Wschodni już jako pełnoprawnego członka Grupy, stad znalazł się on w opowiadanym przez nas gronie.

Poszczególne „Państwa Rozdziały” składają się natomiast z dwóch części. Pierwsza to szybkie, podane w prosty sposób kalendarium danego kwartału, omawiające w subiektywny sposób najciekawsze i najważniejsze naszym zdaniem wydarzenia w danym Państwie. 

Druga cześć to z kolei tak zwany „Duży Tekst”, podejmujący dowolną tematykę z danego Państwa. W doborze „Dużych Tekstów” przyjęliśmy formule bardzo elastyczną, więc zjadą się tutaj treści ekonomiczne, polityczne, historyczne, turystyczne i z pewnością, z czasem z wielu wielu innych dziedzin. 

W 1-szym Numerze „Dużych Tekstów” jest dokładnie tyle ile rozdziałów, czyli po jednym na każdy opowiadany kraj Grupy ASEAN. 

Mamy nadzieje ze z czasem uda nam się wydłużyć ławkę piszących i w następnych numerach, z niektórych (większych) państw pojawiać się będzie na łamach KAPeWu więcej niż jeden „Duży Tekst”. 

Chciałbym podziękować wszystkim Autorom, których treści znalazły się w 1-szym Numerze. Chciałbym podziękować Grafikowi i Autorom zdjęć, które złożyły się na efekt końcowy Magazynu. 

1-szy numer KAPeWu dostępny jest na razie tylko w formie elektronicznej, ale mamy nadzieję, że z czasem uda nam się zaspokoić również czytelników kochających papier.  

Od dziś możecie zamawiać, jeszcze ciepły KAPeWu, pisząc do nas na adres Think Tanku ASEAN (kontakt@ttasean.com) . 

Cena dziewiczego numeru to jedynie 10 dobrze wydanych złotych polskich. 

Dla osób, które do 5-tego maja 2024 zasubskrybują nasz kanał na YouTube, wyślemy KAPeWu gratis. Wystarczy po zasubskrybowaniu kanału @SoutheastAsiaThinkTank, wysłać maila na podany wyżej adres z podaniem imienia i nazwiska oraz z dopiskiem – nowy subskrybent. 

Życzymy ciekawej lektury i co nie mniej ważne, prosimy o szczere opinie i uwagi krytyczne, mogące pozwolić nam by następne numery były ciekawsze i lepsze.