Poland Festival Indonesia
Czytaj Indonezja Kultura Społeczeństwo

4. Poland Festival w Indonezji

W Indonezji odbywa się Poland Festival – 4. edycja imprezy, którą w 2019 zainicjował współtwórca naszego Think Tanku, Bartek Wąsik. Obecnie głównymi organizatorami są: Ambasada Polski w Indonezji oraz PAIH, ze wsparciem Fundacji Suara Polonia Indonesia założonej przez Piotra Śmieszka, Bartka Wąsika i Wiesława Gwizdałę.

Kilka faktów o Festiwalu:

– wydarzenie upamiętnia Narodowe Święto Niepodległości Polski

– obejmuje miejsca: Dżakarta, Surabaya (Jawa), Lampung (Sumatra), Bali

– w ramach Festiwalu odbywa się promocja polskich produktów

– ważnym punktem jest wizyta polskich firm EdTech i ich promocja w Indonezji. Owocem jest podpisany pierwszy projekt na wprowadzenie polskich technologi w Indonezji!

– gościem honorowym był Marek Kamiński – pierwszy człowiek na świecie, który zdobył dwa bieguny w tym samym roku. Marek Kamiński wystąpił z wykładem przed studentami z uniwersytetu w Dżakarcie.

– w ramach Festiwalu miało miejsce wykonanie polskiego hymnu na instrumencie Angklung, wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO, a także puszczanie latawców. Wydarzenia zorganizowała Fundacja Piotra Śmieszka, Bartka Wąsika i Wiesława Gwizdały ,,Suara Polonia Indonesia”.

Mazurek Dąbrowskiego na tradycyjnym instrumencie Angklung

Na zdjęciu: Pani Ambasador Beata Stoczyńska, Konsul Jakub Żaczek wraz z żoną Gauri Żaczek, Attache Kulturalna Monika Firlus, Wiesław Gwizdała, Piotr Śmieszek z żoną Arun Śmieszek i dziećmi.
Miejsce: Pantai Indah Kapuk / White sand beach. Część nowego projektu północnej Dżakarty. Docelowo dzielnica na 600 tys mieszkańców.

Na zdjęciu: Marek Kamiński, Gość Honorowy Poland Festival 2023

Kasia Stempniak
Kasia Stempniak
Śledź na: Facebook.